Baza wiedzy/

Lekkie systemy suwnic podwieszanych

Lekkie_Suwnice

Przenoszenie ciężkich ładunków przez długi czas było problemem, który starano się rozwiązywać samodzielnie wykonywanymi maszynami. Już w starożytności podczas budowy piramid stosowano machiny pozwalające unieść ciężkie kamienie na duże wysokości. Dzisiaj do dyspozycji są lekkie systemy suwnic podwieszanych. To specjalne urządzenia pozwalające na sprawny transport ciężkich towarów bez ludzkiego wysiłku.

Zastosowanie lekkich systemów suwnic podwieszanych
Są to konstrukcje wykonane z aluminium i stali. Te dwa materiały cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na duże obciążenie. Aluminium dodatkowo ma niewielką masę, przez co cały system jest jeszcze lżejszy.

Lekkie systemy suwnic podwieszanych przeznaczone są do transportu ładunków o wadze do 2 ton. Rozpiętość standardowych systemów wynosi 8 metrów. Systemy mocowane są do istniejących już belek stalowych, stropu betonowego lub belek stropowych betonowych.

Są to systemy o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzą się we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych i magazynach. Używane są ponadto w halach i warsztatach. Są charakterystyczne dla przemysłu, branży lotniczej, stoczniowej i motoryzacyjnej. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność transportu ciężkich elementów na większe odległości w obrębie jednej hali czy zakładu.

Solidna konstrukcja i skuteczne wsparcie w warsztatach
Lekkie systemy suwnic podwieszanych, jak sama nazwa wskazuje, cechują się niewielką wagą. Jest to zaleta, która w połączeniu z prostą konstrukcją sprawia, że całość jest łatwa i szybka w montażu. To alternatywa dla bardziej skomplikowanych systemów. Zbudowane są z profili stalowych i aluminiowych, co wpływa na ich zwiększoną trwałość i wytrzymałość.

Tego typu systemy można ponadto z łatwością dostosować do konkretnego miejsca montażu. Są bardzo uniwersalne i mają modułową budowę. Konstrukcja jest dopasowywana do konkretnych oczekiwań klienta, jak też transportowanych ładunków. W suwnicach wykorzystuje się różnego rodzaju napędy, co przekłada się na jeszcze większą wygodę użytkowania, ale i szybkość transportowanych towarów.

Skandynawska jakość, czyli systemy ERIKKILA z Finlandii
Skuteczność oraz żywotność lekkich systemów suwnic podwieszanych zależy w znaczącym stopniu od jakości konstrukcji. Jednym z liderów w produkcji systemów dźwigarowych jest firma ERIKKILA z Finlandii, których Maran jest oficjalnym dystrybutorem. Jest to firma, która m.in. opatentowała wskaźnik przeciążenia dla lekkich systemów dźwigowych. Oferuje suwnice jedno- i dwudźwigarowe z szerokim pokryciem obszaru roboczego. Lekkie systemy mają modułową konstrukcję, są składane ze starannie przygotowanych komponentów, można dzięki temu opracować projekt indywidualnie dopasowany do konkretnego miejsca. Systemy są też bardzo trwałe dzięki zamkniętej konstrukcji profili. Całość dodatkowo może być uzupełniona o napęd elektryczny, co przyczynia się do automatyzacji transportu towarów i tym samym usprawnieniu pracy.

Lekkie systemy suwnic podwieszanych to ogromne wsparcie w zakładach, w których konieczny jest transport elementów i towarów do 2 ton na większe odległości. To konstrukcje o wszechstronnym zastosowaniu, uniwersalne i łatwe w montażu. To pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał firmy, a także usprawnić pracę zespołu.